„IWKA. Kūno, proto ir energijos įvaldymas“

Sifu Linas Raišys

IWKA nacionalins instruktorius Sifu Linas Raišys (4 TG).

Gyvenimo būdas- kovos menai
Mokytis kovos menų Linas pradėjo nuo 15 metų (1981 m.). Lankydamas mokyklą mokėsi karate ir savigynos pagrindų pas rusų desantininkų profesionalų instruktorių (raudonas diržas) iš Maskvos. Treniravosi dziudo pas tuometinį Rusijos sambo čempioną, trenerį Sergejų Tiuriną, vėliau nuo 1982- 1984 m. tęsė karatė šotokan treniruotes pas mokytoją Alvidą Unčiūrą. 1987 metais, kelis metus mokėsi ušu (wushu) pas instruktorių Rolandą Griebliką.

Wing Chun kung fu
Lino meilė kovos menų praktikai ir mokymuisi, pastovus ieškojimas jam labiausiai tinkančio kovos meno ir siekis tapti kovos menu meistru bei mokytoju atvedė jį į Wing Chun kung fu. Tuo metu Linas žavėjosi Bruce Lee, kovos menų aktoriumi bei kovos meno Wing Chun kung fu meistru, kuris filmuose norėjo perteikti kinų kovos menų dvasią , kaip savigynos sistemą, persmelktą daosizmo, konfucionizmo ir budizmo filosofijų.
Nuo 1988 metų Linas Raišys pradėjo ieškoti mokomosios medžiagos apie Wing Chun, bendravo ir palaikė ryšius su V. Martinovu (karatė juodas diržas, 1968-1972 metais Pantominos teatro aktorius Kaune, nusifilamvęs lietuviškame filme “ Virto ąžuolai”, vėliau išvyko gyventi į Maskvą ir ten įsteigė oficialią vietnamietiškos pakraipos Wing Chun federaciją).

Wing Chun kung fu populiarinimo ir propagavimo pradžia
Nuo 1991 m. Linas pradėjo populiarinti ir propaguoti Wing Chun Kung Fu Jonavoje. 1992 metais dalyvavo dešimties dienų dešimties dienų intensyviame trukmės ušu seminare Kryme, kurį vedė tradicinio ušu ir ciguno mokymo centras „ C anxe“ ir mokėsi Bagua Zhang (kompleksas “8 senų delnų” pagrindai) ir Tai Chi bei ciguno stilių. 1996 m. rengia pirmus reguliarus Wing Chun kursus studentams. Nemaža grupė entuziastų pradeda mokytis pas Sifu Liną Raišį.
1997 m. Sifu Linas Raišys Vilniuje susitiko su Sifu Jozefu Šargutu, Wing Chun pradininku Lenkijoje, laikė pas jį egzaminą bei gavo Wing Chun Kung Fu instruktoriaus vardą bei diplomą. Linas Lietuvoje ieškojo žmonių, kurie praktikavo Wing Chun kung fu norėjo suburti šio kovos meno entuziastus, kad būtų geresnės galimybės tobulėti bei  vystyti šį nuostabų kovos meną Lietuvoje.

Wing Chun pradininkas Lietuvoje Rytis Jakaitis
Rytis Jakaitis vienas iš pirmųjų įregistravo Ušu (Wing Chun) klubą 1982 metais Vilniuje. Esu jam dėkingas už paramą ir pagalba suteikiant daug informacijos apie Wing Chun pradininkus Lietuvoje bei Wing Chun žymius meistrus pasaulyje.

Rytų kovos meno klubo “Ving- Chun veikla
1997 metų rugpjūčio 21 d. Linas Raišys įregistruoja Rytų kovos meno klubą “Ving- Chun ” Jonavoje.

Vyriausio Lietuvoje Wing Tsun instruktoriaus karjiera 1998 m. – 2003 m.
1998 metais gegužės mėnesį Sifu vyksta į EEWTO (Wing Tsun Leung Ting sistema) kursus bei seminarus, kurie vyksta Varšuvoje. Tais pačiais metais birželio mėnesį Varšuvoje susitinka su IWTO   įkūrėju Si Jo Leung Ting. Linas Raišys tampa vyriausiu EEWTO  Wing Tsun instruktoriumi Lietuvoje. 2000 kovo 27 d. Sifu Linas rengią pirmą EEWTO Wing Tsun seminarą Kaune. Jis organizuoja Wing Tsun kung fu klubo nariams Wing Tsun seminarus Lietuvoje, kartu su savo studentais vyksta į Wing Tsun kursus bei seminarus Varšuvoje ir Vengrijoje. 2000 metais gegužės 17 d. Rytų kovos meno klubas ” Ving- Chun” pavadinimą perregistruoja į Rytų kovos meno klubas ” Wing Tsun kung-fu”. Tai pačiai metais įregistruoja Wing Tsun klubą Kėdainiuose. 2002 m. spalio 1 d. Si jo Leung Ting Varšuvoje Sifu Linui Raišiui suteikia 1 TG diplomą. 2003 metais  Sifu Linas Raišys nutraukią EEWTO narystę ir toliau populiarina Wing Chun kung fu.

Wing  Chun kovos menų asociacija 2004 m. – 2010 m.
Daug važinėja po Lietuvą, sutelkia entuziastų grupes ir kartu mokosi bei treniruojasi.
2003 m. Sifu dirbdamas Vilniaus Gabrielės Petkevičiatės- Bitės suaugusiųjų mokymo centre atidaro Wing Chun Kung Fu  mokykla, tai pat rengią Tarptautinius  Wing Chun seminarus su Sihing (Sifu) Istvan Kun (Vengrija) ir Sihing (Sifu) Adam Fabisz  (Lenkija) Lietuvoje. Organizuoja studentu vykimą į Varšuvą bei Vengriją.
2004 m. gegužės 20 d. Rytų kovos meno Wing Tsun kung fu klubą perregistruoja į Wing Chun kovos menų asociaciją. Dėka Sifu Lino sunkaus darbo yra suburiamą grupė Wing Chun entuziastu ir pastoviai vedamos treniruotės bei seminarai. Asociacijos tikslas yra  suburti kovos menų entuziastus, kad sukurti galimybe kviesti Wing Chun Kung fu mokytojus (meistrus) iš užsienio ir reguliariai organizuoti seminarus ir mokymus Lietuvoje. Kviesdamas savo Sihing Istvan Kun  iš Vengrijos į Lietuvą ir rengdavo praktinius  Wing Chun seminarus bei kursus Lietuvoje.
2007 m. Linui suteikiamas Real WT – 2 TG diplomas. Daugelis Sifu Lino Raišio buvusių studentu susikūrė savo klubus bei asociacijas.

Sifu Sergio ( To Dai) mokinys ir IWKA nacionalinis- vadovas instruktorius Lietuvos| Estijos
Sifu Linas jautė nuolatinį didelį norą sparčiai tobulėti ir 2011 m. Sifu Linas išvyko į IWKA įkūrėjo Sifu Sergio seminarą Vokietijoje. Sifu Linas Raišys daug mokėsi privačiai su Wing Tsun mokytojais, bet Sifu Sergio meistriškumas pakeitė Sifu Lino Raišio požiūrį į kovos menus – kad nėra vienos Wing Chun linijos mokymo, kad nėra vienos tikros linijos, kad visos linijos yra persipynę ir visos yra vertingos,  ir kiekvienas Didysis meistras, tęsiąs tam tikrą liniją, mokėsi ir iš kitų linijų, tad kaip sako Sifu Sergio, kuris daug metų skyrė Wing Tjun kung fu istorijai, – nėra grynų linijų. Wing Chun kovos menų asociacijos studentams atsivėrė naujos durys į tikrąjį Wing Tjun kung fu kelią, nes pats Sifu Sergio daug metų mokėsi Kinijoje, pas senuosius kinų meistrus. Po daugelio metų ieškojimo sutinkamas meistras –  mokytojas ( Sifu) kuris moko iš širdies į širdį.
2012 metais kovo mėnesį Sifu Linas organizuoja pirmą kartą Vilniuje Tarptautini IWKA Wing Tjun seminarą su Sifu Sergio. 2012 metais Sifu Sergio Linui Raišiui suteikė IWKA nacionalio instruktoriaus diplomą ir licenciją. Serfitikatas: (Jūs įvykdėte visus reikalavimus, kad pasiektumėte tikslą tapti nacionaliniu vyriausiuoju instruktoriumi. Dabar Jūs prisiimsite vadovaujamąjį vaidmenį IWKA Wing Tjun akademijoje. Tai pat tampate atsakingas už Šaolinio vienuolyno Wing Tjun sistemos išsaugojimą ir puoselėjimą.).
Sifu Sergio buvo atvykęs į Lietuvą pravesti seminarą 2012 metais, dabar kasmet atvyksta jo mokinys Sifu Mauro Gibin. Sifu Linas Raišys su savo mokiniais kasmet vyksta į kitose šalyse Sifu Sergio organizuojamus seminarus ir stovyklas. 2012 m. IWKA vasaros stovykla Kararoje.
2013 m. Sifu Linas įgyja IWKA vaikų instruktoriaus licencija. 2013 m. Linas dalyvauja IWKA Wing Tjun seminare Italijoje, Loano. Seminarą rengią Sifu Mauro Gibin. Sifu Linas su savo studentais dalyvauja Vokietijoje Escrima seminare, kuri vedė  GM Rene Latosa.
2014 m. Linas veda savigynos paskaitas ir demonstracija Mykolo Romerio universitete.
2014 m. spalio 19 d.  Linas Raišys baigia IWKA 3 TG mokymo programa ir jam yra suteikiamas 3 TG diplomas.
Nuo 2015 metų Linas vyksta į Hongkongą treniruotis kartu su Sifu Sergio ir IWKA vidinio rato lyderiais. Linas daug keliauja po pasaulį su IWKA vyriausiais lyderiais iš įvairių šalių ir kartu treniruojasi su Sifu Sergio Hongkonge, Italijoje ir Amsterdame. Tai pat nuo 2016 metų su savo studentais Sifu Linas mokosi IWKA Amsterdame, Sifu Sergio IWKA akademijoje.

2016 m. Sifu Sergio Liną priima į IWKA vidinio rato grupę.
2017 m. Sifu Linas Raišys yra paskiriamas IWKA nacionaliniu instruktoriumi Estijoje. Sifu Taline atidaro grupe ir paskirią vyr.  grupės lyderį Sten Aamer čia. Sifu Linas individualiai mokosi pas Sihing Sifu Mauro Gibin (Italija).
2018 m. Sifu Linas Raišys patvirtina 4 TG (techniko lygį) ir Sifu Sergio įteikią IWKA diplomą. Tai pat Sifu Linas  išmoksta 1700 m. Siu Lin Tao forma.
2018 m. lapkričio mėnesį Hongkonge Sifu Linas mokosi IWKA Tai Ji ir IWKA Wing Tjun  su Sifu Sergio bei IWKA vidinio rato grupe. Sifu Sergio: Susitikimas su mano artimais mokiniais ir Sifu Sunny So, mano Tang Yick Weng Chun ir Fujian Baltosios gervės Sifu, kuris per paskutiniuosius 15 metų tapo mano geru draugu ir treniruočių partneriu.
2019 metais kovo mėnesio Sifu Linas pradeda mokyti IWKA sistema Alvidą Unčiūrą- Kyokushin Karatė (2 Dan).
2019 m. kovo 23-24 dienomis Sifu Linas kartu su IWKA Lithuania Wing Tjun akademijos nariais dalyvauja meistro Huai Hsiang Wang seminare Amsterdame.
IWKA vasaros stovykloje Loano 2019 metais Sifu Linas mokėsi pas GM Sifu So Sunny Weng Chun formos. 2019 m. rugsėjo 21- 22 d. Sifu Sergio atvyksta antrą kartą į Vilnių.

MUS RASITE:
IWKA Wing Tjun Kung Fu akademijos centrinės būstinės adresas: K. Donelaičio g. 33, Kaunas 
Akademijos filialai: VILNIUS: Švitrigailos g. 11k, PANEVĖŽYS: Beržų g. 44, ir TALINAS: Tuulemaa 12.

IWKA Wing Tjun Kung Fu akademija Kaune, K. Donelaičio g.33

Komentarai