„IWKA. Kūno, proto ir energijos įvaldymas“

Wing Tjun Kuen (Amžinas pavasario kumštis)

 

IWKA Wing Tjun

 

Wing Tjun Kuen (Amžinas pavasario kumštis)

Wing Tjun Kuen forma (Sap Yat Kuen) yra Siu Lam Wing Tjun pagrindas, bazinė praktika, kurią sudaro 11 dalių, taikomų Chi Sao.

Iš tiesų, tai yra labiau teorija nei forma – tai yra metodų rinkinys (apimantis 18 Kiu Sao iš Siu Lam Wing Tjun linijos/pakraipos/mokyklos), kurio dėka mes galime geriau panaudoti savo kūną norėdami nugalėti stipresnį priešininką.

Saam Pai Fat (trys nusilenkimai Budai)

Pagal Lo šeimą, Saam Pai Fat yra pažengusi Siu Lam Wing Tjun Sun Gam (Dai Fa Min Gam) forma, kilusi iš Raudonosios Valties Operos. Kaip ir ją atitinkanti forma, Wing Tjun Kuen, Saam Pai Fat sudaryta iš vienuolikos dalių. Ji skirta išlavinti praktikuotojo gebėjimus aprėpti erdvę ir panaudoti laiką per nusilenkimų dangui, žemei ir žmogui ir sampratą.

Fa Kuen (Gėlės kumštis)

Gėlė/žiedas yra Sim (Chan/Zen) Siu Lam Wing Tjun filosofijos simbolis, o Fa Kuen yra garsaus Didžiojo Meistro Chu Chung Man speciali forma. Ši forma moko kaip panaudoti visą kūną teik ilgai, tiek greitai kovai. (PASTABA: ŠI FORMA NĖRA ORIGINALI/AUTENTIŠKA  BAZINĖ SIU LAM WING TJUN SISTEMOS FORMA).

Jong Kuen (Struktūros kumštis)

Jong Kuen (dar paskutiniuose/vėlyvuosiuose Siu Lam Wing Tjun mokymuose žinoma kaip Siong Jong Kuen, nes apjungia vidinę ir išorinę jėgą), derina greitus, staigius žingsnius visomis kryptimis, kai juda visas kūnas – nu cia reikia kazkaip aiskiau. Ši forma apjungia visas ilgosios  lazdos sąvokas ir principus, medinį manekeną ir t.t. Išoriškai ji panaši į Taijiquan, Xingyiquan, and Baguazhang derinį.

Muk Yan Jong (Medinis manekenas)

Muk Yan Jong formoje apjungiamos kelios Wing Tjun atšakos: Muk Yan Hong kovos metodai ir Pietų Šaolinio medinio manekeno salė. Medinis manekenas nėra naudojamas tik dilbių ir blauzdikaulių stiprinimui, tačiau lavina jautrumą, kuris aptinkamas treniruojantis Chi Sao.

Luk Dim Boon Kwun (Šeši ir pusė lazdos) 

Lazda yra Siu Lam Wing Tjun esmė. Kartu su šia praktika ateina ir 6½ principų, naudojamų visose kovos tipuose, suvokimas. Ši forma moko spyruokliojančio, energingo pėdų darbo ir skatina besimokančius panaudoti visą savo kūną.

Kwun Jong (manekenas)

Ilgą laiką medinis manekenas buvo Siu Lam Wing Tjun paslaptis, ketvirtas ir paskutinis manekenas iš Muk Yan Hong (medinės manekenų salės) esančios Pietų Šaolinio šventykloje.

Fu Mo Siong Dao (tėvo ir motinos dvigubi peiliai)

Tėvo ir motinos dvigubi peiliai – praktinė kovos su aštriais ginklais sistema, pristatanti In ir Jan sampratą. Lazdos principai perkeliami į dvigubos rankos ginklų naudojimą sustiprina kovotojo dvasią. (PASTABA: ŠIOS FORMOS NĖRA ORIGINALIOS SIU LAM WING TJUN SISTEMOS DALIS).

Komentarai
Sekite mus facebooke :

Mes Facebooke:

Mus rasite:

Vilniuje:
Švitrigailos g. 11K
Kaune:
K. Donelaičio g. 33
Panevėžyje:
Beržų g. 44
Taline:
Tuulemaa 12

Meniu