„IWKA. Kūno, proto ir energijos įvaldymas“

Kung Fu

Wing Chun Kung Fu treniruotės Kaune

IWKA Wing Chun Kung Fu studentai pagerins savo įgūdžius bei įgis naujų. Mūsų instruktoriai, vadovaujami Sifu Lino Raišio, kuris yra IWKA nacionalinis treneris, dalijasi savo žiniomis jaukioje aplinkoje.

Viena iš priežasčių, kodėl nauji mokiniai ateina į kovos menų mokyklą, tai – didesnis saugumo jausmas. Mokiniai, kurie pradeda eiti šiuo keliu, turi gebėti apginti save per kuo trumpesnį laiką. Per pirmąją kurso dalį bus mokoma kaip pagrįstai ir veiksmingai apginti save nuo agresoriaus. Iš tiesų, čia dėmesys skiriamas ne Kung Fu menui, grožiui ir filosofijai, bet per trumpą laiko periodą efektyviems veiksmams.

Visose pasaulyje esančiose IWKA mokyklose taikomos mokymo programos yra sudarytos pagal tuos pačius standartus, kurie geriausiai paruošia tokioms situacijoms, kurių reikia tikėtis, niekada nebus. Sekantis ir pažengęs mokymo lygmuo, tai, kai gebėjimas apsiginti yra tiek įvaldytas, kad studentas moka savo silpnybę paversti privalumu, pavyzdžiui, kai švelnumas nugali grubumą. Tokiu būdu suprantame, kas yra laimėjimas ir kodėl protingi žmonės laimi nusileisdami.

Taip pat atrasime, kaip šis kovos menas, kurį įvaldo mūsų kūnas, gali būti taikomas kasdieniame gyvenime ir padeda sąmoningai įveikti kasdienes jo užduotis. Turėdami tokį vertingą įgūdį, jūs sugebėsite pasitelkdami empatiją bendrauti su įvairiausiais žmonėmis. Tai, kas čia paminėta, yra ilgalaikiai tikslai, tačiau pasiekus juos, mes galime peržengti visas asmenines ir išorines kliūtis.

Ką reiškia žodis Kung Fu?

,,Kung fu“ kinietiškoje normatyvinėje kalboje tariasi kaip ,,Gung fu“. Tai reiškia: ,,Aukščiausios klasės meistriškumas“, ,,Stebuklingas gebėjimas“, ,,Atkaklus darbas“, ,,Meistriškas darbas“. Žodis ,,Gung fu“, kovinio meno srityje, pradėtas naudoti ne iš karto. Pavyzdžiui, XII a. kinų filosofijoje, šis žodis reiškė žmogaus, kuris užsiiminėjo savi auklėjimu arba meditacija, aukščiausio lygio tobulumą. Vėliau, kai Kinijoje kovos menai pasiekė savo vystymosi viršūnes, dauguma jų šalininkų ir gerbėjų suprato, kad per ,,ušu“ užsiėmimus galima pasiekti tokį pat sąmonės apšvietimą, dvasingumo tobulumą kaip ir budizmu arba konfucianizmu. Nuo tada, žodis ,,Gung fu“, reiškia visą kovos menų kompleksą.

Komentarai