„IWKA. Kūno, proto ir energijos įvaldymas“
Paskambinkite: +37069955614

Tang Yick Wing Chun

Tang Yick Wing Chun

 

Egzistuoja 4 pagrindiniai elementai: žemė , vanduo, ugnis, vėjas. Jie svarbūs tuo, kad:

  1. Mes turime gauti energijos iš žemės. Tad treniruodamiesi mes stengiamės lėtai daryti pratimus, stipriai įtempdami sąnarius. Tai panašu lyg darytumėte pratimą turėdami rankoje labai sunkų daiktą.
  2. Kitas elementas yra vanduo, jo santykis su žeme yra kaip In ir Jan santykis, išreiškia kietumo ir minkštumo savybes. Žemė yra kieta, tačiau  judesius stengiamės  atlikti minkštai ir švelniai. Be to, vanduo yra nesustojantis elementas. Taigi, darydami pratimus, mes nesustojame. Todėl mūsų judesiai ir mintys nesustoja, o yra nuolatinėje tėkmėje. Isivaizduokite, kad jūs kaunatės ir nesustojate, nes privalote tęsti kovą. Taigi jūsų mintys turi būti kaip nesustojantis vanduo. Tokia vandens paskirtis – tėkmė.
  3. Toliau –  ugnis, šį elementą išreiškiančios kovos dažnai būna smurtinės. Ugnis kovoje pasireišia kaip greitis. Tai – laukinė, dideliu greičiu pasižyminti energija. Ugnies elementas suteikia galimybes  energiją išmesti greitai ir staigiai tarsi ietį, nukreipti ją į tam tikrą tašką per sekundę. Tai ugnies elemento išraiška.
  4. Paskutinis elementas yra vėjas. Visi galvoja, kad vėjas tai greitis, visgi ne, greitis yra žemės, vandens ir ugnies išraiška – nesustojant ir greitai, minkštai arba kietai. O vėjas reiškia susidūrimą. Kai vėjas pučia į mus, mes pasisukame vėjo kryptimi, kad išvengtume jo jėgos. O aštrus objektas gali judėti priešais vėją.  Todėl, mes pasisukdami judame ir veržiamės į vidų kaip aštrus objektas, o nepasitinkame vėjo kaip skydas.

    Sifu Sunny So

 

Palikite komentarą

Mes Facebooke:

Mus rasite:

Vilniuje:
Švitrigailos g. 11K
Kaune:
K. Donelaičio g. 33
Panevėžyje:
Beržų g. 44
Taline:
Tuulemaa 12