„IWKA. Kūno, proto ir energijos įvaldymas“

Sifu Sergio Pascal Iadarola

 Sifu Sergio Pascal Iadarola

Sifu Sergio Pascal Iadarola

Sifu Sergio IWKA yra garsiausia pasaulio asociacija, kurios tikslas lavinti kūną, protą ir energiją per treniruotes praktikuojant kung fu rūšis Wing Chun, Tai Chi ir Ci Gung. Sifu Sergio meistriškumą, jo įkurtą asociaciją ir kovos menų mokymo būdus pripažįsta ir vertina senieji meistrai ir kitų kovos menų mokyklų profesionalai. IWKA kung fu akademija perteikia autentišką kinų kovos meną, kurį Sifu Sergio tyrinėjo 20 metų. Jo dėka dabar mes galime IWKA nariams perteikti Kinijos vertybes. Akademijoje mes mokomės savigynos, lavinamės fiziškai ir dvasiškai. Nariams sukuriame palankią atmosferą, kurioje jie gali ugdyti geriausias savo savybes.

IWKA  Sifu Sergio  Pascal Iadarola savo karjerą kovos menų srityje pradėjo nuo japonų dziudo kovos meno Nyderlandų sostinėje Amsterdame būdamas šešerių. Dvylikos metų jis mokėsi Pencak Silat   (Pamur stilių) ir Wado Kai karatė. Sifu Sergio biografija anglų kalba čia.

Tuo metu jis buvo didelis Bruce Lee gerbėjas ir skaitė apie jį viską, ką galėjo rasti. Netgi susirašinėjo su kai kuriais ankstyvaisiais Bruce’o mokiniais, pvz., Jamesu de Mile ir Jesse Gloveriu. Tuo metu Sifu   Sergio kartu su draugų grupe Amsterdame aplankė kiek įmanoma daugiau kovos menų mokyklų, kad galėtų stebėti treniruotes arba imti įvairių mieste mokomų kovos menų pamokas.

  1987 m. Sifu Sergio taip pat pradėjo mokytis Wing Chun sistemą pas Sifu R. Vogelį ir didįjį meistrą Wang Kiu. Maždaug po poros mėnesių treniruočių jis perskaitė didžiojo meistro Leung Ting (velionio   didžiojo meistro Yip Man asmeninio mokinio) knygą „Wing Tsun Kuen“. Perskaitęs knygą, jis maždaug po keturių mėnesių nutraukė treniruotes Sifu Vogelio mokykloje ir pradėjo ieškoti mokyklos,   kurioje būtų mokoma pagal Leung Ting sistemą.
Tais pačiais metais Sifu Sergio pradėjo mokytis WT pas Sifu F. Schäferį, bet jau po mėnesio pateko į automobilio avariją. Po devynių mėnesių jis tęsė WT mokymąsi ir galiausiai 1994 m. Achene  (Vokietija) iš Sifu Kernspechto gavo 1 techniko lygį.

1994–1998 m., baigęs mokytis pas Sifu Schäferį, jis dažnai keliavo po Europą ir lankėsi daugybėje Sifu E. Boztepe seminarų Vokietijoje ir Italijoje bei ėmė privačias pamokas pas įvairius WT meistrus, pvz., Sifu H.P. Edel, Sifu S. Avci ir kt. 1997–1998 m. jis buvo Sifu K. Kernspechto paskirtas EWTO vyriausiuoju instruktoriumi Izraelyje, todėl persikėlė į Izraelio sostinę Tel Avivą, kur sėkmingai vadovavo akademijai, kol nusprendė išvykti iš šalies dėl politinių neramumų.
Tais metais, per kelionę į Aziją, išsipildė Sifu Sergio svajonė – Honkonge jis privačiai susitiko su savo Sigung didžiuoju meistru Leung Tingu, kurį anksčiau matė tik per jo seminarus Europoje. Tapęs privačiu savo Sigung Leung Tingo mokiniu jis iš pradžių nuvyko į Zagrebą, kad baigtų mokytis beginklės kovos sistemos pas Sifu Slavko Truntic ir kad jo Sigung Leung Tingui liktų tik ištaisyti klaidas. Nuo 1998 m. sausio iki 2001 m. spalio mėn. Honkonge Sifu Sergio iš didžiojo meistro paėmė daugiau kaip 100 valandų privačių pamokų ir netgi paėmė atostogų, kad galėtų važiuoti su savo Sigung į Majamį (JAV) mokytis. Gyvendamas Honkonge, dažnai kelis mėnesius iš eilės jis turėjo progą nakvoti kitoj pusėj gatvės, kurioje buvo įsikūrusi Leung Ting mokykla, jo draugo tetos name, ir galiausiai 2000 m. pas savo Sigung Leung Tingą baigė visą jo beginklės WT kovos sistemą ir gavo reikiamus pataisymus.
2001 m. lapkričio–gruodžio mėn. S. P. Iadarola išvyko į Niujorką, kad baigtų mokytis WT ginklų sistemą: Look Dim Poon Kwun (šešių su puse taško lazdos) ir Bart Cham Dao (aštuonios kardų-drugelių technikos) pas savo Si-Pak (vyresnįjį Sifu brolį) Fong Wai Hung (Allan Fong). Jis buvo pirmas žmogus, kurį Sifu Fong mokė Bart Cham Dao technikos, ir kelionės metu Si-Pak Fong Wai Hung jam suteikė septintą techniko lygį. Dėl tam tikrų aplinkybių 2002 m. sausio mėn. Sifu S. P. Iadarola nusprendė įkurti savo asociaciją IWKA, kad galėtų propaguoti ir skleisti autentišką Wing Tjun sistemą.

Per pastaruosius dešimt metų IWKA Sifu Sergio P. Iadarola Kinijoje mokėsi įvairių Wing Tjun atšakų, pvz., Lo šeimos atšakos pas Sifu Cheng Kwong, velionio Sifu Wai Check Yan, kuris jį išmokė Saam Bai Fat formos ir Kam Na technikos, įpėdinį. Tuo metu jis taip pat vyko mokytis pas velionio didžiojo meistro Pak Cheung sūnų ir Sifu Pak Cheung Kau žemyninėje Kinijoje.

Šiuo laikotarpiu Sifu Sergio, norėdamas pagerinti savo kovos ant žemės įgūdžius, taip pat mokėsi brazilų džiu-džitsu. Toliau jis mokėsi Tang šeimos velionio didžiojo meistro Tang Yick Siu lam Wing Tjun (Weng Chun) sistemos pas Sifu Tang Chung Pak, kuris jį išmokė Luk Dim Poon Kwan technikos, ir Sifu Sunny So (paskutinįjį velionio didžiojo meistro Tang Yick mokinį), kuris per privačias pamokas jį išmokė likusios sistemos dalies.

Kad išplėstų savo suvokimą, Sifu Sergio per intensyvias privačias pamokas pas Sifu Cliff Ip taip pat mokėsi Sum Nung (Yuen Kay San) Wing Chun sistemos ir senojo stiliaus, iš kurio kilo visos modernios Wing Tjun atšakos – Fukien Yong Chun Bak Hok (Baltosios gervės) sistemos. Jis net persikėlė gyventi į Honkongą, kad galėtų visą savo laiką skirti kovos meno mokymuisi ir tyrinėjimui pas Sifu Sunny So ir Sifu Cliff Ip (kurie bendradarbiaudami sukūrė Honkonge naują veiksmingą sistemą, skirtą jų propaguojamai kovos meno rūšiai mokyti ir skleisti).

Jis taip pat kelis kartus apsilankė žemyninėje Kinijoje esančiame GU LO kaime, kuriame praktikuojama unikali Gu Lo Wing Tjun sistema, išsaugojusi paskutiniuosius velionio didžiojo meistro Dr. Leung Jan mokymo elementus.

Per pastaruosius metus dėl intensyvių slaptos bendruomenės, atsiradusios po pietinės Šaolinio šventyklos sunaikinimo, tyrinėjimų Sifu Sergio Iadarola pradėjo intensyviai mokytis velionio didžiojo meistro Kwee King Yang sistemos Indonezijoje pas Sifu Tio Tek Kwie.

Kai ką iš jo patyrimų galima pamatyti per sifusergiochannel, kuris yra vienas geriausių Youtube kanalų apie Wing Chun.
Kung Fu Amsterdam
Kung Fu Hong Kong
Wingtjun.com

Šiuo metu Sifu Sergio Pascal Iadarola skleidžia savo įgytas žinias vadovaudamas asociacijai IWKA, kurios filialų dabar yra 14oje šalių. 

Sifu Sergio yra Honkonge įsikūrusios IWKA asociacijos tarptautinis vyriausiasis instruktorius ir pagrindinis vykdomasis direktorius, oficialus Sifu Cheng Kwong (Honkongas) Ving Tsun and Dragon Kung Fu (Ving Tsun ir Drakono kung fu) asociacijos atstovas Vakaruose bei Sifu Sunny So ir Sifu Cliff Ip (Honkongas) vyriausiasis instruktorius JAV ir Europoje.

Sifu Sergio antrą kartą atvykstą į Vilnių 2019 metais rugsėjo mėnesį. Rugsėjo 21- 22 dienomis vyko Tarptautinis IWKA Wing Tjun seminaras Vilniuje su Sifu Sergio.

Sifu Sergio Vilniuje 2019 m.

Komentarai