„IWKA. Kūno, proto ir energijos įvaldymas“

Interviu su Sifu Sergio

Kaip geriausiai galima apibūdinti tai ką jūs darote? Iš šalies atrodo, kad jūs skraidote aplink pasaulį ir renkate informaciją apie Wing Chun stilius.

Viską galima suskirstyti į dvi dalis: aš turiu savo IWKA, savo Wing Chun asociaciją, kuri yra mano tyrimų apie Wing Chun rezultatas. Taip pat mano aistra yra visur keliauti ir imti interviu iš žmonių, kurie gyvena Wing Chun. Prieš kelerius metus aš nusprendžiau savo tyrimus pasidalinti Youtube tinklalapyje. Aš norėjau, kad žmonės pasijaustų lyg keliautų kartu su manimi. Savo asociacijos dėka aš stengiuosi perduoti visas savo žinias.

Kaip jūs pradėjote praktikuoti Wing Chun?

Iš pradžių aš buvau DIDELIS DIDELIS Bruce Lee gerbėjas ir tuo metu gyvenau Amsterdame. Aš susitikau su Wang Kiu, tiesioginiu Ip Man mokiniu. Netrukus po to aš gavau knygą ,,Wing Chun Kuen”, kurią parašė Leung Ting. Perskaitęs ją aš supratau, kad turiu vykti į Leung Ting mokyklą ir taip atsidūriau toje asociacijoje. Aš buvau jos narys nuo 1988 m. iki 2001 m.  ir buvau giliai į ją įsitraukęs, netgi buvau vyriausiasis instruktorius Izraelyje.

Oho, aš galvojau, kad jūs buvote glaudžiai susijęs su Emin Boztepe?

Buvo laikotarpis, apie 1994-1997, kai aš keliaudavau visur, kur jis vesdavo seminarus. Aš gavau labai daug naudos iš jo mokymų. Per juos įgijau savo, kaip kovotojo, mentalitetą ir jis yra puikus kovotojas. Aš esu jam daug skolingas.

Koks buvo jausmas treniruotis su tokiu žmogumi kaip jis?

Tuo metu aš dar neturėjau daug įgūdžių. Mano akyse, jis buvo lyg antrasis Bruce Lee ir aš jį labai gerbiu. Daugybė žmonių, kurie kalba įvairias nesąmones apie jį, aiškiai niekada nebuvo su juo susidūrę.

Ar jūs taip pat treniravotės ir su Leung Ting?

Taip, nuo 1997/98 metų iki 2001 m. pabaigos aš buvau privatus jo mokinys. Aš persikėliau į Honkongą ir iš šalies turėjau išvykti kas tris mėnesius. Todėl dažnai su valtimi plaukdavau į Makao arba trumpam parskrisdavau atgal į Europą.Honkonge aš gyvenau draugo namuose, priešais Leung Ting mokyklą, ir kiekvieną dieną turėdavau privačias pamokas.Tuo metu Amsterdame turėjau daug turtingų mokinių iš Izraelio. Jie turėjo savo viešbučius ir daugelis jų buvo privatūs mokiniai. Man labai pasisekė, nes būtent jie ir parėmė mano gyvenimą Honkonge. Apie keturis metus, kiekvieną dieną po valandą aš privačiai treniruodavausi su Leung Ting. Po treniruočių mes eidavome Dim Sum ir kalbėdavomės apie Wing Chun.

Apie ką jūs kalbėdavote per Dim Sum (priešpiečiai su Kiniška arbata)?

Mes sėdėdavome ir kalbėdavomės, tačiau ne kiekvieną dieną gaudavau daug informacijos. Leung Ting turi labai įdomų charakterį, kai jam yra bloga nuotaika, tu iš jo nieko neišgirsi. Aš tiesiog prisijungdavau prie jo, o jis dažnai susitikdavo su kitais žmonėmis. Kartais jis susitikdavo su žiniasklaidos darbuotojais, o kartais ir aš galėdavau susitikti su įžymiais žmonėmis, tokiais kaip John Ben, kuris vaidino mafijos bosą filme ,,Way Of The Dragon” (,,Drakono kelias”). Viso to dėka aš susipažinau su daugybę įdomių žmonių. Kartais, kai jis būdavo geros nuotaikos, klausdavau apie meistrą Ip Man ir taip daug ko išmokau.

Koks buvo jausmas treniruotis su žmogumi, kuris tiesiogiai treniravosi su Yip Man?

Tuo metu aš buvau beveik baigęs sistemą Europoje, mes kartodavome formas ir aš dažnai praktikuodavau Chi Sau kartu su juo. Vakare prisijungdavau prie normalios ir instruktorių klasės. Treniruotės su kitais žmonėmis buvo daug intensyvesnės. Būtent tada aš pradėjau domėtis kitomis mokyklomis. Savo laisvu laiku aš keliaudavau aplink ir lankydavau kitas mokyklas.

Kaip kitos mokyklos reaguodavo į jūsų apsilankymą pažiūrėti ką jos treniruojasi?

Aš visada buvau geras lankytojas. Kai įeidavau visi klausdavo ar aš treniruojuosi ir kur. Žinoma, visi sakydavo: ,,mūsų yra geriausia”, bet darbas su rankomis ir pats kontaktas visada išduoda tiesą. Tu išmoksti pajausti kas yra gerai ir kas iš tikrųjų veikia. Turiu prisipažinti, kad tuo metu galvojau, kad Leung Ting yra Wing Chun šventasis turintis mistinių savybių. Kaip jūs jau žinote, po to aš praktikavau kitų kilmių linijas, ir daugiau taip nebegalvoju. Apibendrinant, svarbiausia yra ŽMOGUS, ne giminė. Tai esi TU, kuris treniruojasi ir TU, kuris tai padarys veiksminga. Sakykim tu turi dvi mašinas, Fiat ir Ferrari. Žinoma Ferrari yra greitesnė, bet jei tu nežinai kaip ją vairuoti, lenktynes laimės Fiat.

Jūs daug keliaujate ir matėte daug skirtingų Wing Chun stilių ir interpretacijų. Aš radau vaizdo įrašą, kuriame jūs esate Vietname ir jis mane nustebino. Ten rodė visai kitokius pritaikymus ir aš buvau nustebintas jų rezultatais.

Žinau apie kokį įrašą kalbate ir norėčiau kai ką patikslinti. Žmonės galvoja, kad visi su kuriais darau interviu ir visi Sifu, kuriuos aplankau, yra mano mokytojai arba aš iš jų mokausi. Iš tikrųjų, yra tik keli su kuriais aš treniruojuosi ir kurie mane priima kaip savo mokinį. Su daugeliu žmonių aš nesutariu tam tikrais klausimais. Aš visa tai darau dėl Wing Chun bendruomenės, tai atveria žmonių mintis tam kas egzistuoja. Kad galėčiau pilnai paaiškinti istoriją turiu šiek tiek grįžti atgal. Kurį laiką aš studijavau Yuen Kay San Wing Chun. Jis buvo pažįstamas su Didžiuoju meistru Ip Man ir jo sistema buvo labai artima Ip Man sistemai.Jo brolis emigravo į Vietnamą ir jis praktikavo ne vien Wing Chun, bet taip pat ir Hung Ga ir galiausiai jis juos truputį sumaišė. Todėl kai kurie judesiai yra skirtingi. Aš norėjau palyginti, kaip skirtingai jo brolis išvystė sistemą. Vienas brolis šį meną vystė Fut San (tikrieji Ip Man namai), o kitas – Vietname.

Susitikęs su tiek daug skirtingų žmonių, ar galvojate, kad dauguma jų yra įstrigę teorijos rėmuose? Jie terorizuoja apie šiuos dalykus, bet niekada jų neišbando.

Žinoma.Aš irgi buvau įstrigęs tokiuose rėmuose! Nuo 1989 m. iki 2001 m. aš buvau įstrigęs Leung Ting sistemoje. Paprasčiausiai atstumdavau visus žmones, kurie kalbėdavo apie kitas sistemas ir tiek. Tik pabaigęs Leung Ting sistemą, aš nuvykau į Kiniją ir supratau, kad aš neturėjau šventojo turinčio mistinių savybių, kad yra dar daug kitų linijų, kurios yra ypatingos ir labai geros. Supratau, kad reikia atsiverti ir vėl tapti mokiniu. Ne todėl, kad visi kiti treniravosi daugiau ir buvo tiesiog geresni, bet patys principai ir idėja, keitė mano Wing Chun kiekvieną kartą, kai aš išmokdavau kažką naujo. Po tokios patirties tu tiesiog privalai pasakyti: ,,oho, aš buvau įstrigęs dėžėje”. Buvo sunku iš jos išlįsti, bet kai aš tai padariau, mano Wing Chun  ŽYMIAI pagerėjo. Dabar, mano studentai visame pasaulyje turi daug naudos iš mano tyrimų. Jie turi galimybę išmokti daug grynesnį Wing Chun. Daug žmonių galvoja: ,,šis vyrukas tiesiog sujungia viską kartu ir nežino ką jis daro”. Yra vienas labai svarbus dalykas, kurį aš noriu pabrėžti. Žmonės galvoja, kad jie kalba apie grynąją Ip man liniją, bet iš tikrųjų, jie patys nesuvokia apie ką šneka. Visa tai yra todėl, kad Ip Man Wing Chun ir yra kelių linijų mišinys. Būdamas devynerių metų Ip Man pradėjo mokytis Wing Chun iš Chun Wah Sun, bet jis mirė kai Ip Man buvo tik vienuolika metų. Ką per du metus, būdamas vaikas, Ip Man galėjo iš jo išmokti?Nedaug, manau jūs su tuo sutiktumėte. Jis tęsė savo mokslus su savo Si Hings (Kung fu vyresniaisiais broliais), įskaitant Chun Yu Ming, Chun Wah Sun Son, Chun Yu Ming. Jis su jais treniravosi maždaug iki šešiolikos metų. Tačiau tik sutikęs Yuen Kay San jis pradėjo mokytis iš tikrųjų. Yra manoma, kad jis su juo keitėsi žiniomis, bet pagal mano tyrimus, jis daugiau iš jo IŠMOKO nei keitėsi. Daugelis žmonių mano, kad aš esu Yuen Kay San žmogus, bet aš nesu, tai tiesiog faktas. Vėliau, apie 1940/1950-uosius jis išvyko į Honkongą. Mokėsi su tokiais žmonėmis kaip Chu Chong Man, Tang Yick ir su šia patirtimi dar labiau patobulino savo sistemą. Pavyzdžiui, jis mokė medinio manekeno formą. Vienu metu jis mokė 146 judesius, kitu metu 108 judesius, vėliau – 116. Visi Ip Man mokiniai, sako: ,,jis mane išmokė to” arba kiti sako: ,,ne, šitas yra autentiškas”. Iš tiesų, jie visi yra teisūs, nes Ip Man mokė visas šias skirtingas versijas. Taip atsitiko todėl, kad jis visą laiką po truputį keitė savo sistemą. Sakykim žmonės kalba apie autentišką Ip Man Wing Chun, bet kas yra ,,autentiškas Ip Man Wing Chun”? Tai yra Chen Wah Sun, Yun Kai San, Dai Dak Lan Wing Chun mišinys.

Kiek suprantu, bėgant metams, jis vis keisdavo sistemą. Pavyzdžiui jis pakeitė 50/50 svorio poziciją (50% kūno svorio ant vienos kojos ir kiti 50% ant kitos) į stovėseną, kur didžioji jo kūno svorio dalis buvo ant jo galinės kojos.

Taip, būtent. Ir ne vien tai, taip pat svarbu yra tikrosios Kinų kultūros išsaugojimas. Pavyzdžiui, Dai Dak Lan Wing Chun, jis neišmoko būdamas Kinijoje, pirmą kartą jis tai išmoko Honkonge. Tai yra ilgos lazdos technikos ir jis išmoko tik vieną formos dalį, nors visą formą sudaro 18 skirtingų dalių.Po jo mirties tai tapo oficialia ilgos lazdos forma. Mano nuomone, tai yra liūdna, nes originali forma yra žymiai ilgesnė. Vadinasi, kad dėl vieno žmogaus šlovės, Wing Chun prarado dalį sistemos. Nepamirškime, kad nepaisant koks geras buvo Didysis Meistras Ip Man, jis nebūtų taip išgarsėjęs jei ne Bruce Lee. Aišku, mes turime būti dėkingi, nes be Didžiojo Meistro Ip Man Wing Chun nebūtų taip greitai išplitusi vakaruose. Tačiau ir be jo yra daugybė žmonių, kurie yra nusipelnę Didžiojo Meistro vardo. Pavyzdžiui, Didysis Meistras Chu Chong Man, Didysis Meistras Tang Yick, Didysis Meistras Yuen Kay San. Buvo ir daug tokių, kurie neišgarsėjo, nes neturėjo panašios istorijos kaip Bruce Lee. Vakaruose Ip Man Wing Chun buvo pradėtas matyti kaip ,,Wing Chun”. Todėl per savo tyrimus ir Youtube kanalą, aš noriu parodyti pasauliui, kad Ip Man Wing Chun yra gera sistema, bet tai yra tik Wing Chun DALIS. Tai yra asmeninė Ip Man Wing Chun interpretacija, tai yra tai ką jis galėjo pasiekti.Apibendrinus, Wing Chun yra daug platesnė sistema. Mane kartais liūdina, kai žmonės sako, kad Wing Chun sistemą sudaro Siu Lim Tao, Chum Kiu, Bil Jee, ilgoji lazda ir peilis. Ne, kai kurios linijos turi daugiau formų. Ip Man jų tiesiog niekada neišmoko, tuo tarpu kitos linijos turi Ci Gung formas, kurių Ip Man sistemoje trūksta. Jei mes žiūrėsime tik į Ip Man Wing Chun ir pamiršime apie kitas, mes tiesiog ištrinsime didelę dalį Kinijos kultūros.

Ar žinote kitokių ginklų formų?

Ne. Nuo tada, kai tai tapo žinoma kaip Wing Chun, visą laiką išliko lazda ir peiliai. Kai kurie teigia, kad sistema turi daugiau ginklų, bet tai buvo prieš daug metų. Mums reiktų žiūrėti į pačias Wing Chun atsiradimo ištakas, vykti į Fujian provinciją ir ieškoti ar yra kitų ginklų. Mano nuomone, jei mes žiūrėsime tik nuo tada, kai tai tapo žinoma kaip Wing Chun, tuomet ginklai yra tik ilgoji lazda ir peiliai.

Kai jūs keliaujate aplink pasaulį, ar Chi Sau iš vis egzistuoja? Ar ji keičiasi priklausomai nuo vietos?

Keičiasi struktūra. Jei pažiūrėsime į Leung Ting Wing Chun, sistema yra suskirstyta į skyrius. Tokios sistemos problema yra ta, kad žmonės įstringa šiuose skyriuose ir tampa robotais. O geroji pusė yra ta, kad naudodamas tokią susistemintą programą gali mokyti daugiau žmonių. Taip pat aišku kokiam lygiui priklauso skirtingos dalys, taip užtikrinama, kad visos dalys bus išmoktos. Kinijoje ši sistema nėra tokia organizuota. Jie Chi Sau moko kaip laisvą pratimą. Priklausomai nuo to, kiek laiko esi su Sifu, ir kam jis/ ji teikia pirmenybę tavo mokyme, tą ir išmoksi. Pavyzdžiui veiksmai kaip Poon Sau, kaip ta garsi nuotrauka su Bruce Lee ir Ip Man. Ir tik Yuen Kay San ir Ip Man galima rasti šią poziciją. Yra dar ir kita struktūra, kurią naudoja skirtingos šeimos Kinijoje. Jie savo rankas judina apvalesniu būdu. Tai yra originalus būdas kaip Wing Chun pradėjo savo mokymą, tai randama ir Baltosios Gervės sistemoje.Pagal mano tyrimus, labiausiai tikėtinas Poon Sau, populiaresnio būdo kaip dabar treniruotis Chi Sau, išradinėjai yra Fung Siu Ching. Šios sistemos Ip Man mokė daugybę skirtingų studentų, kurie vėliau atidarė savo mokyklas aplink pasaulį ir tai tapo standartiniu Wing Chun.

Kiek teko matyti internete, dauguma kitų stilių atrodo panašiai kaip Tai Chi rankų stūmimas, bet jie prideda Tan Sau ar kitus Wing Chun judesius.

Taip, iš tikrųjų. Jei pažiūrėsime į Vietnamiečių Wing Chun, jų judesiai yra labai platūs. Todėl ir atrodo panašu į Tai Chi rankų stūmimą. Aš galvoju, kad taip yra todėl, jog Yun Chai Wan Chi Sau žinios nebuvo tokios gilios kaip jo brolio. Mano nuomone, daug Wing Chun linijų juda per daug toli nuo originalios Wing Chun sampratos, kuri yra judesių ekonomiškumas ir yra paremta laiko/erdvės energija. Pavyzdžiui Wing Chun mes neturime spyrio ore, nes jis reikalauja per daug laiko, per daug vietos ir per daug energijos.

Aš pastebėjau, kad daugumoje Vietnamiečių linijų, jie linkę labiau lenktis į priekį.

Taip, dauguma iš jų taip daro. Aš taip pat pastebėjau, kad ir mano pirmasis Sifu darė panašiai. Aš jo paklausiau: ,,Ar taip išmokote iš Ip Man?” ir jis atsakė: ,,taip”. Aišku vėliau, savo mokytojo karjeroje jis tai pakeitė arba suprato, kad tai nėra gera idėja.

Kokia, jūsų nuomone, yra priežastis, kad jie tiek daug lenkiasi?

Jie sako, kad tai prideda daug daugiau jėgos alkūnės smūgiui, nors asmeniškai aš su tuo nesutinku. Aš manau, kad tai priverčia juos per daug atsidengti ir prarasti savo centrinę ašį.

Prieš mums paspaudžiant įrašymo mygtuką jūs minėjote, kad Honkonge atidarėte mokyklą. Ką reiškia, atidaryti Kung Fu mokyklą Azijoje?

Pirmiausia, Honkonge žmonės yra pamišę dėl vakarietiškų sportų, įskaitant ir karate. MMA (Mixed Martial Arts – Mišrusis Kovos Menas) ir Thai boksavimasis irgi yra labai populiarūs. Keista, tačiau Kung Fu daugumai žmonių nepatinka. Honkonge nėra tokių sėkmingų Wing Chun mokyklų kaip Europoje. Daug žmonių man sakė, kad ,,baltajam velniui” (t.y. užsieniečiui) niekada nepasiseks ir jau yra daug bandžiusių, bet jiems irgi nepavyko. Bet, kol kas, viskas vyksta gerai. Šiuo metu aš turiu apie 88 mokinius Honkonge ir tai nėra didžiausia mano mokykla. Beveik 75 procentus mokinių sudaro emigrantai (užsieniečiai, kurie dirba Honkonge) ir likusieji yra vietiniai. Tai yra sunku, nes kelerius metus mokai žmones ir po to jie turi grįžti į savo gimtąją šalį, o iki tol tu įdedi daug pastangų, kad juos mokytum. Europoje aš to nepatyriau. Jie neišvyksta vien todėl, kad jų viršininkas taip liepė.

Dabar, kai jūs apkeliavote visą pasaulį, kur jūs vykstate mokytis Wing Chun?

Daug žmonių galvoja, kad ,,geriausią” Wing Chun galima rasti Vakaruose. Iš vienos pusės sutinku, nes daug žmonių Europoje treniruojasi daugiau. Jie treniruojasi tikrai kovai. Net su mažesnėmis žiniomis jie yra geresni. Jie treniruojasi sunkiau ir daug realiau. Iš savo patirties, daugiausiai tikrojo Wing Chun, aš išmokau Honkonge ir Kinijoje. Aš mokiausi su Sifu Sunny So, kai sutikdavau jį Europoje pakviesdavau vesti seminarus. Ir tai nutiko po to, kai gyvenau Honkonge ir matydavau jį 2-3 kartus per savaitę, vakarieniaudamas su juo ir kalbėdamas. Būtent tuomet jis po truputį pradėjo atsiskleisti. Tik prieš metus aš išmokau paskutinius jo sistemos žingsnius. Daug žmonių galvoja, kad jie gali nuskristi į Honkongą, aplankyti kurį nors kinų Sifu, gauti kelias pamokas ir jie mano, kad taip išmoks visą sistemą. Jie nesupranta, kad kinų mąstymas yra visiškai kitoks. Aš manau, kad tikrai norint išmokti Wing Chun sistemą, reikia keliauti į Honkongą. Tai pasakius, kaip pavyzdį paimkime Wong Shun Leung liniją. Aš esu šimtu procentu įsitikinęs, kad visą Wong Shun Leung sistemą galima išmokti iš Sifu David Peterson.

Ar jūs galvojate, kad vis dar reikia keliauti į Aziją ar į pakankamai nuošalią vietą, kad gerai išmoktumėte Kung Fu ar galima orientuotis ir į didesnius miestus?

Taip galima, bet tada reikia įdėti daugiau pastangų. Pavyzdžiui aš norėjau išmokti tam tikrą Gu Lo Wing Chun dalį. Būdamas Honkonge aš to tiesiog nesugebėjau. Su vertėjais turėjau vykti į Gu Lo kaimą keturis kartus ir vieną kartą aš ten likau net kelioms savaitėms. Visa tai tik dėl vienos Gu Lo stiliaus detalės. Kartais tenka išeiti iš pagrindinio kelio, kad gautum tam tikras žinias.

Klausimai iš mūsų Facebook aistruolių puslapio: Ar jūs iš savo mokinių reikalaujate mokytis daugiau nei vieną formą?

Tai yra labai paprasta, Yip Man linija yra pati populiariausia. Mes ją mokome pirmiausia, kad žmonės gautų tam tikrą Wing Chun apžvalgą. Tada mes turime savo unikalią IWKA Sil Lim Tao, aš norėjau, kad ji būtų pati autentiškiausia sistema mokymuisi. Šią formą mes atliekame su skirtingais elementais: vandens, žemės, ugnies ir t.t. Mes mokome dviejų, bet aš asmeniškai galiu atlikti apie 6 skirtingas Siu Lim Tao versijas (pirmoji forma). Pirmiausia, iš mokinių reikalauja įdėti daug   pastangų darbui su kojomis ir pagrindiniais rankų judesiais. Po kelių mėnesių mes pradedame mokytis kitas formas, kurių dauguma yra iš kitų Wing Chun stilių. Pavyzdžiui, mes mokome Sup Yai Sau (11 rankų forma), kuri yra senesnė už bet kurias kitas Wing Chun formas ir yra pranašesnė už daugumą Siu Lim Tao formų, kurias žinome šiandien. IWKA Wing Chun sistema yra šiek tiek platesnė. Ji turi daugiau savybių nei klasikinė Ip Man Wing Chun sistema.

Kokią vertybę jūsų nuomone turi peilis ir lazda šiandieninių ginklų pasaulyje?

Žinoma gatvėse mes nevaikštome su lazda, bet per lazdos mokymus mes galime pagerinti tam tikrus judesius, kaip Bong Sau, atsižvelgiant į kampus ir formas. Iš kitos pusės tai pagerina jūsų sausgyslių jėgą ir energijos paleidimą laisvose rankose. Be to, treniravimasis su ginklais suteikia jums visai kitokią mąstyseną. Jis leidžia tapti labiau orientuotu ir daug budresniu. Jei kovodami su ginklais padarote klaidą, jūs realiai esate skausmo rizikoje. Jūsų visa mąstysena tampa kitokia. Su peiliais, jūsų kampai tobulėja, tuščios rankos tampa geresnės. Aš esu įsitikinęs, kad treniravimasis su peiliais labai stipriai pagerina jūsų rankas.

Mike klausimas: Mano nuomone MMA parodė jėgos ir užsigrūdinimo svarbą. Ne kiekvienas vyras po kelių smūgių nugrius ant žemės ir mirs. Jėga, greitis ir intensyvumas MMA išpuoliuose atrodo daug svarbesni nei senesnieji ,,Beimo”. Paklauskite Sergio kaip MMA iškilimas pakeitė jo požiūrį į Wing Chun. Ar jis galvoja, kad MMA išryškina Wing Chun būdo trūkumus? Kodėl mes nematėme nė UŽUOMINOS Wing Chun UFC kovose? Daugiau investicijų technikoje ir filosofijoje nei tik užsigrūdinimas ir jėga? Smalsu sužinoti jo požiūrį.

Įdomus klausimas, yra labai daug skirtingų variklių. Vieną kartą ,,Wing Chun Illustrated” straipsnyje paaiškinau skirtumą tarp metimo variklio ir smūgio variklio. Kai kurie Wing Chun naudoja skirtingus energijos būdus. Ip Man Wing Chun naudoja, kaip aš tai vadinu ,,stūmimo variklį”, kuris yra panašesnis į vakarietišką bokso variklį. Bet taip pat yra ir kitų linijų, kurios atsipalaidavimui daugiau naudoja sausgyslių ir raiščių jėgą. Jie treniruojasi išmesti savo kumštį kaip geležinį sviedinį, o ranką kaip geležinę grandinę. Tai yra žinoma nedaugeliui ir tai sukuria didelį energijos kiekį. Iš kitos pusės, aš manau, kad Wing Chun yra skirta kitoms žmonių grupėms nei MMA. Wing Chun labiau skirta paprastam žmogui. Kad jie galėtų apsiginti, labiau savimi pasitikėtų, įgytų savigynos žinių. Iš tikrųjų manau, kad MMA publika yra kitokia. Mes lyginame obuolius su kriaušėmis. Paprastas žmogus nenori eiti į bokso ringą ir turėti profesionalią MMA kovą. Žmonės, kurie Wing Chun mato tik iš kovojimo pusės, greitai pakeičia savo nuomonę susidūrę su MMA. Eikite boksuotis su MMA nariais, kurie treniruojasi rimtai. Man labai pasisekė, kad turėjau daug seminarų su Sifu Emin Boztepe, jis visada turėjo labai realistinį požiūrį į Wing Chun treniruotes. Be sunkaus darbo niekas neveikia.

Kokios rūšies mokymąsį jūs norėtumėte atlikti su Emmin Boztepe?

Jis turi labai geras programas. Jis labai stipriai treniruojasi su savo studentais. Wing Chun mes darome Chi Sau laisvąsias kovas, užsidedame pirštines ir taip kovojame. Save mes ruošiame blogiausiam. Kai gyvenau Amsterdame aš turėjau daug draugų, kurie užsiiminėjo MMA ir daug su jais treniravausi. Jūs negalite gyventi savo burbule. Jūs negalite sakyti ,,Man nereikia mokytis kovos ant žemės, nes Wing Chun neturi tokių kovų”. Kai kurie žmonės jus gali labai lengvai paguldyti ant žemės ir kas nutiks kai jūs atsidursite ant jos? Jūs nežinosite nieko. Būtent, dėl to, aš kelis metus mokiausi Braziliško Jiu Jitsu, bet iš pradžių norėjau išmokti kalbėti jų kalba, taip galėjau būti garantuotas, kad suprasiu apie ką jie šneka.

Kaip jums pavyko įkurti tiek daug mokyklų aplink pasaulį?

Jei aš kur nors nuvykstu ir rengiu seminarą, žmonės patys tiesiog pajunta arba išgirsta ką aš pasakoju. Dažniausiai jie ir pasilieka. Bėgant metams mes taip ir išsiplėtėme, jei pažiūrėsite į Italiją, mes turime beveik 50 mokyklų. Aš net truputį sulėtinau savo veiklą; yra kelios šalys, kurios prašė manęs atvykti, bet aš senstu ir noriu sukurti savo šeimą. Jei aš turėsiu vaikų, nenorėčiau būti toli nuo namų. Taip pat šiais metais turiu daug ramesnį seminarų grafiką, kiekvieną savaitgalį neskrisiu vis į kitą vietą kaip dariau anksčiau. Dabar aš išvyksiu tik kartą per kelis mėnesius.

Ar turite kokių nors patarimų mokymuisi?

Pats svarbiausias dalykas susijęs su treniravimusi yra daryti tai palaipsniui ir paversti tai įpročiu. Dažnai žmonės turi jėgų pliūpsnius, kai jie treniruojasi labai daug ir vėliau tai po truputį silpsta. Pasidarykite savo tvarkaraštį, pradėkite nuo 15 minučių ir darykite tai kiekvieną dieną lygiai taip pat kaip valotės dantis. Tada priveskite save nuo 1.5 iki 2 valandų per dieną ir prie būsenos kuomet jei jūs to nepadarysite jūs jaustumėtės kalti. Jei jūs tai pasieksite, vadinasi jūs tikrai esate įlinkę į mokymąsi. Kai jūs treniruojatės palikite visus savo rūpesčius už durų. Kai treniruojatės, darykite tai visiškai susikaupę ir negalvokite apie nieką kitą. Išjunkite savo telefoną, išjunkite kompiuterį ir būkite ten, kur niekas jums netrukdytų.

Sifu Sergio

2015 metais devynis kartus buvau Taivane – treniravausi ir gilinausi į kovų menus, tą patį dariau ir Kinijoje, šalyje, kurioje kilo kung fu. Taip pat du kartus vykau į Naująją Zelandiją, kurioje treniravausi su vienu iš savo Huang Taiji sifu Wee Kee Jin. Iš viso daugiau kaip 7 mėnesius gilinausi į menus. Per tą laiką aš susitikau su pačiais geriausiais meistrais, kokius tik galėjau rasti Taivane ir Kinijoje, su jais aš praktikavau Hsing Yi, Ba Gua, Yi Chuan, Baiji, Fujian White Crane, Wu ir Yang stiliaus Tai Chi ir kitas.

Taip, tai buvo metai, kai pasirodė pirmoji mano knyga “The Six Core Elements the SLT and History of Wing Chun” (“Šeši pagrindiniai elementai/SLT ir Wing Chun’o istorija (viena atšaka, kuri išsiskaidė į Siu Nim Tau, Chum Kiu ir Biu Tze 1800 metais, kuri buvo atliekama bei mokoma pagal Kuen Kuit, jam perduota Yik Kam, – kovos menas, kuris kartu su prieš tai išvardintais kovų menais ir mokomas kartu su šešiais pagrindiniais sudaro galimybes suformuoti ženkliai geresnį Wing Chun’o išmokimą, kuris buvo prarastas per santykinai trumpą laikotarpį. 2015 man dar svarbūs tuo, kad buvau San Franciske, kuriame praleidau savaitę gilindamasis į kovų menų detales su Sifu Hendrik Santo, taip pat tai buvo metai, kai gavau iš vieno savo Tai Chi Sifu sertifikatą, kad įsisavinau Yang Shao Hou beginklės kovos mokymą, perduotą Tian Zhaolin, kurį buvo įsivaikinęs Yang Chien Hou. Žinoma, tobulėjimas ir įgūdžių lavinimas niekada nesibaigia, o sertifikatas tėra popieriaus lapas, nors gauti jį yra smagu, o šios įsimintinos, vienos 2015 liepos dienos, nuotraukas netrukus publikuosiu IWKA Taiji (Tai Chi) puslapyje.
Kaip ir praeitais metais minėjau, šiems metams esu numatęs 3 keliones, skirtas IWKA Wing Tjun ir IWKA Tai Ji sistemų suderinimui ir patikrinimui Azijoje.
Viena iš šauniausių mokymų dalių, yra ypatingai populiariosios 3 IWKA stovyklos, ypač Italijoje, kurioje buvo apie 150 žmonių. Tuo pačiu noriu padėkoti įvairiose pasaulio šalyse Wing Chun meną puoselėjantiems savo instruktoriams, kurie tiki manimi ir mano darbu, kurie padeda man skleisti kinų kultūros lobius viso pasaulio žmonėms. Kartu padarykime, kad 2016 metai būtų patys geriausi, nes daugumai žmonių, nei bet kada anksčiau, reikia dvasios, kūno stiprybės bei energijos išteklių ir realių įgūdžių, kurie apsaugotų juos nuo galimų grėsmių šiais neramiais laikais.

Komentarai
Sekite mus facebooke :

Mes Facebooke:

Mus rasite:

Vilniuje:
Švitrigailos g. 11K
Kaune:
K. Donelaičio g. 33
Panevėžyje:
Beržų g. 44
Taline:
Tuulemaa 12

Meniu