„IWKA. Kūno, proto ir energijos įvaldymas“

IWKA lyderiai

JUODOJO DIRŽO mokykla. JUODAS DIRŽAS yra baltasis diržas, kuris išlieka visada su tavimi, nes svarbiausią išsaugoti pradedančiojo protą.


Juodas diržas 2 Techniko lygis

Instruktoriaus asistentas Panevėžyje
Henrikas Gustaitis

Wing Chun kovos meno pradėjau mokytis Panevėžyje 2003 m. pas Sifu Liną Raišį. Prieš pradedant praktikuotis Wing Chun man teko užsiiminėti Karatė ir Jiu- jitsu, todėl turėjau galimybę lyginti šiuos kovos menų stilius ir užpildyti esamas sunkiai išmokstamų judesių, efektyviai priešintis prieš fiziškai stipresnį priešininką mažose erdvėse. Taip pat principus ir metodus galiu taikyti ir kasdienėje veikloje, o ne tik dvikovoje.  spragas.  Šis kovos menas mano dėmesį patraukė savo, iš pirmo žvilgsnio, nesudėtingais, kompaktiškais judesiai ir galimybe nenaudojant sudėtingų ir bet svarbiausia man buvo tai, kad šį kovos meną galėsiu praktikuotis nepriklausomai nuo savo amžiaus ir sveikatos būklės. Nuo 2011 metų mokausi IWKA Wing Tjun sistema, tai pat esu artimas mokinys Sifu Lino Raišio.


Juodas diržas 2 Techniko lygis

Instruktoriaus asistentas Vilniuje
Renatas Makelis

Kovos menais susidomėjau ir pradėjau juos praktikuoti nuo 2004 m. Labiausiai mane patraukė galimybė išmokti praktinių savigynos įgūdžių bei sustiprėti, tačiau ilgainiui supratau, jog kovos menai skirti ne tik kovos įgūdžiams lavinti, bet ir vystyti bei tobulinti asmenines savybes, per juos perduodama išmintis ir žinios, kurios buvo sukauptos per tūkstančius metų ir kurios aktualios ir šiuolaikiniam žmogui. Su Sifu Linu Raišiu susipažinau nuo pat pradžių, t.y. nuo 2004 m, kai mokiausi pas jo mokinį, o nuo 2010 m. su Sifu mokausi tiesiogiai. Per visus šiuos metus iš jo išmokau ne tik kovos menų veiksmų, bet ir ryžto, užsispyrimo bei organizacinių savybių. Dėl jo žinių ir lyderystės galiu nuolat augti ir tobulėti.


Juodas diržas 1 Techniko lygis

Justas Januška, Panevėžys

Kovos menais domėjausi nuo pat vaikystės, labiausiai žavėjo kung fu, ypač Šaolino vienuoliai. Pradžioje kaip ir dauguma vaikų mokiausi iš filmų bei „bušido“ laidos transliacijų, pamatytus judesius bandant atkartoti bei rengiant draugiškas  „kovas“ tarpusavyje su draugais. Gyvenau kaime, todėl nebuvo galimybės lankyti kovos menų treniruotes. Pažintį su kovos menais pradėjau 12 metų karatė treniruotėse, tačiau labiau traukė futbolo treniruotės, tad kovos menus aktyviau treniruotis pradėjau 15 metų. Į rankas papuolusi Broniaus Čekanausko knyga „Ant imtinių kilimo“ lėmė tai, kad susižavėjau savigynos imtinėmis – SAMBO. Tad kelerius metus treniravausi šį kovos meną, tuo pačiu ir dziudo, kadangi tekdavo dalyvauti ir dziudo varžybose.  Tačiau ieškojau universalesnio stiliaus t.y. kur būtų galimi ir smūgiai tiek rankomis tiek kojomis tad savo kovos menų pažinimo kelionės metu teko treniruotis ir  Muay thai bei Kudo. Wing Chun kung fu pradėjau treniruotis nuo 2005 m.  Vienerius metus treniravausi Leung Ting Wing Tsun, kol „kung fu brolis“ papasakojo apie savo pažintį su kung fu meistru ir pakvietė sudalyvauti jo seminare Vilniuje. Nedvejodami sutikome ir nuvykome į minėtą seminarą. Ten susipažinome su Sifu Linu Raišiu ir jo mokykla, į kurią nusprendėme pereiti iš Leung Ting Wing Tsun sistemos.  Tad nuo 2006 metų pavasario pradėjau mokytis pas Sifų Liną Raišį bei jo mokinį Sihing Henriką Gustaitį. 2012 m. Sifu Lino Raišio dėka buvo organizuotas Sifu Sergio Iadarolos  seminaras Vilniuje. Besitreniruojant IWKA Wing Chun kung fu ir  siekiant praplėsti akiratį kurį laiką treniravausi braziližką džiudžitsų (BJJ) bei MMA. Mane Wing Chun kung fu bei IWKA asociacijos mokymas žavi tuo, kad leidžia tobulėti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Drįsčiau teigti, jog ir dvasinis tobulėjimas yra neatsiejama dalis nuo kovos menų. Įgautas žinias ir įgūdžius naudoju kasdieniame gyvenime, ypač stresinėse situacijose, be to, išmoktus įgūdžius teko panaudoti ir savigynos tikslais.


Juodas diržas, IWKA akademijos administratorius

Laurynas Plukys, K. Donelaičio g. 33, Kaunas

Kovos menais susižavėjau dar vaikystėje matydamas Kung Fu filmus su Bruce Lee ir kitus filmus. Pas Sifu Lina Raišį pradėjau mokytis 2008 metais. Ir tai man leido pamatyti koks yra puikus Kung fu kovos menas. Kuris suteikia ne tik fizinę ištvermę bet ir savo pačio tobulėjimą visai gyvenimo aspektais. Bet visą tai priklauso nuo puikaus mokytojo, nes be gero Sifu kuris turi ne tik daug žinių bet ir gali jas perteikti mokiniui kuris gali augti. Mano Sifu Linas Raišys uždega mokiniui noro ugnį mokytis ir tobulėti. Todėl esu laimingas turėdamas galimybę mokytis pas Sifu Liną Raišį ir jo surinktą žmonių komandą. Ir būti IWKA Kung Fu šeimos nariu.


Juodas diržas

Instruktoriaus asistentas Kaune
Jonas Račkauskas

Kovos menai patinka nuo vaikystės, tačiau miestelyje, kur gyvenau, nebuvo daug pasirinkimo iš ko mokytis. Galimybių atsirado, kai 2013 metais atsikrausčiau į Kauną ir pradėjau lankyti Sifu Lino Raišio IWKA Wing Tjun Kung fu akademją. Iki to laiko, supratimas apie kovos meną tebuvo toks, kas buvo matoma bokso ringe ar kitų sporto šakų varžybose, tačiau pradėjus mokytis IWKA Wing Tjun Kung Fu akademijoje, supratau, jog realybė visiškai kitokia, nei parodo televizija. Treniruodamasis Kung fu išmokau žymiai kritiškiau žvelgti į aplinką, į žmones; supratau, kad meistriškumas pasiekiamas ne daug, bet kokybiškai treniruojantis; suvokiau, kad pas gerą mokytoją, kovos meno principai virsta ir gyvenimo principais. Be galo džiaugiuosi galėdamas treniruotis su Sifu Linu Raišiu ir kitais jo mokiniais.


Juodas diržas

Margiris Kalinauskas, Kaunas

Pradėjau mokytis IWKA asociacijoje nuo 2015 metų. Iš pradžių mano sūnus (būdamas 6 metų) lankė Wing Chun treniruotes pas Sifu Liną Raišį. Po 2 metų „stebėjimo“ sūnaus augimo ir man buvo labai smalsu pabandyti patiems „įvaldyti kūno protą ir energiją“. Kadangi nuo vaikystės domėjausi rytų kovos menais, labai norėjau truputį labiau įsitraukti į WING TJUN – išmokti / studijuoti Kung Fu, suprasti / valdyti savo kūną ir pagaliau – įgyti pasitikėjimo savimi. Esu pasiekęs IWKA Juodojo diržo lygį.

Tomas Mažuolis ( 11 SG)
Instruktoriaus asistentas Kaune

Nuo mažens man buvo labai įdomūs kovų menai, žiūrėdavau  visus filmus apie kovos menus, kurios, tik leisdavo žiūrėti tėvai. Labiausiai patikdavo filmai su Jackie Chan ir Brius Lee apie Kung fu. Todėl labai nustebau ir apsidžiaugiau kai man būnant 14 metu tėtis pasakė , kad Jonavoje vyksta Kung fu treniruotės . Taip tapau Sifu Lino Raišio mokiniu. Jo padedamas ne tik išmokau kovos meno , bet treniruotės taip pat prisidėjo prie charakterio formavimosi. Pradėjau pasitikėti savimi. Taip pat pasikeitė mano vertybės kas paauglystėje padėjo nepaklysti, nes tuo metu kai mano bendraamžiai dalyvavo viename vakarėlyje po kito, aš lankiau treniruotes bei seminarus. Nuo 2011 metų esu IWKA asociacijos narys ir daug mokausi.


Mindaugas Vilkickas ( 9 SG), Kaunas

Kinų kovos menas man buvo smalsu nuo seno, tačiau užsiimti tuo kiek rimčiau laiko ir galimybių atsirado nuo 2016. Nuo tų metų pavasario ir atėjau mokytis pas Sifu Liną Raišį. Geras atradimas ir tolesnis įkvėpimas mokytis man buvo tai, kad kung fu nėra tik fizinis lavinimasis. Man svarbu, kad kung fu skatina galvoti, kad tai yra intensyvus vidinis proto, pojūčių, intuicijos lavinimas.

Vytautas Mačiulis ( 9 SG), K. Donelaičio g. 33, Kaunas
Vytautas Mačiulis ( 10 SG), Kaunas

 


Raminta Stasaitytė ( 10 SG), Kaunas

Man 19 metų ir Kung Fu praktikuoju tris metus. Prisijungiau prie IWKA 2016 metais ir nusprendžiau pradėti lankyti treniruotes, nes norėjau išmokti savigynos bei kovos meno. Tačiau pradėjus užsiimti Kung Fu, supratau, kad tai mokausi ne vien savigynos. Tai taip pat man IWKA Kung Fu treniruotės išugdė pasitikėjimą savimi, išvystė pilnavertį gyvenimo būdą bei padeda siekti ramaus proto.

IWKA Tallinnas: Grupijuht Sihing Sten Aamer

    IWKA Tallinnas:
Grupijuht Sten Aamer
www.wingtjun.ee

In 2016, I attended the IWKA Wing Tjun summer camp in Italy, led by IWKA founder Sigung Sergio Pascal Iadarola. This experience changed my understanding of Kung Fu technologies and Wing Chun as an internal martial art. I met there Sifu Linas Raišys, the head of IWKA Lithuanian Academy (IWKA Wing Tjun 4th Level Master) and made up my mind to bring this unique and, in my opinion, the best Wing Chun Kung Fu system to Estonia. We started IWKA Wing Tjun Kung Fu group in Tallinn under the leadership of Sifu Linas Raišys in September 2017. We regularly attend Sifu Linas Raišys seminars in Lithuania and Sifu visits Estonia at least twice a year. In addition, we regularly participate in Sibak Mauro Gibin training camps in Lithuania and Sigung Sergio Pascal Iadarola summer camp in Italy.

Komentarai