„IWKA. Kūno, proto ir energijos įvaldymas“
Paskambinkite: +37069955614

Sifu Linas Raišys

Sifu Linas Raišys ( 4 TG)
Wing Chun mokyklos įkūrėjas ir propaguotojas Lietuvoje, IWKA nacionalinis vadovas instruktorius Lietuvos ir Estijos

Sifu Linas Raišys gimė 1966 metais. Mokytis kovos menų pradėjo nuo 15 metų (1981 m.). Lankydamas mokyklą mokėsi karate ir savigynos pagrindų pas rusų desantininkų profesionalų instruktorių (raudonas diržas) iš Maskvos. Treniravosi dziudo pas tuometinį Rusijos sambo čempioną, trenerį Sergejų Tiuriną, vėliau nuo 1982- 1984 m. tęsė karatė šotokan treniruotes pas mokytoją Alvidą Unčiūrą.
Nuo 1987 m. kelis metus mokėsi ušu (wushu) pas instruktorių Rolandą Griebliką. Sifu Lino meilė kovos menų praktikai ir mokymuisi, pastovus ieškojimas jam labiausiai tinkančio kovos meno ir siekis tapti kovos menu meistru bei mokytoju atvedė jį į Wing Chun kung fu. Tuo metu Linas žavėjosi Bruce Lee, kovos menų aktoriumi bei kovos meno Wing Chun kung fu meistru, kuris filmuose norėjo perteikti kinų kovos menų dvasią , kaip savigynos sistemą, persmelktą daosizmo, konfucionizmo ir budizmo filosofijų.
Nuo 1988 metų Sifu Linas Raišys pradėjo ieškoti mokomosios medžiagos apie Wing Chun, bendravo ir palaikė ryšius su V. Martinovu (karatė juodas diržas, 1968-1972 metais Pantominos teatro aktorius Kaune, nusifilamvęs lietuviškame filme “ Virto ąžuolai”, vėliau išvyko gyventi į Maskvą ir ten įsteigė oficialią vietnamietiškos pakraipos wing chun federaciją).
1992 metais dalyvavo dešimties dienų dešimties dienų intensyviame trukmės ušu seminare Kryme, kurį vedė tradicinio ušu ir ciguno mokymo centras „ C anxe“ ir mokėsi Bagua Zhang (kompleksas “8 senų delnų” pagrindai) ir taiči bei ciguno stilių.
Nuo 1996 m. Sifu Linas pradėjo populiarinti ir propaguoti Wing Chun kung Fu Jonavoje, tai pat rengia pirmus reguliarus Wing Chun kursus. Nemaža grupė entuziastų pradeda mokytis pas Sifu Liną Raišį.

Sifu Lino Raišio Wing Chun kursai Jonavoje 1996 metais

1997 m. Sifu Linas Raišys Vilniuje susitiko su Sifu Jozefu Šargutu, Wing Chun pradininku Lenkijoje, laikė pas jį egzaminą bei gavo Wing Chun Kung Fu instruktoriaus vardą bei diplomą.
Linas Lietuvoje ieškojo žmonių, kurie praktikavo Wing Chun kung fu norėjo suburti šio kovos meno entuziastus, kad būtų geresnės galimybės tobulėti bei  vystyti šį nuostabų kovos meną Lietuvoje.


Linas su savo mokiniais Kaune
Taip jis sutiko Rytį Jakaitį. Rytis Jakaitis vienas iš pirmųjų įregistravo ušu (Wing Chun) klubą 1982 metais Vilniuje. Esu jam dėkingas už paramą ir pagalba suteikiant daug informacijos apie Wing Chun pradininkus Lietuvoje bei Wing Chun žymius meistrus pasaulyje. 1997 metų rugpjūčio 21 d. Sifu įregistruoja Ving Chun klubą Jonavoje.

Wing Chun klubas Jonavoje 1997 metais
Vyriausio Lietuvoje Wing Tsun instruktoriaus karjiera
1998 m.- 2002 m.

1998 metais Sifu vyksta į EEWTO (Wing Tsun Leung Ting sistema) kursus bei seminarus.
Tais pačiais metais Varšuvoje susitinka su IWTO   įkūrėju Leung Ting. Sifu Linas Raišys tampa vyriausiu Wing Tsun instruktoriumi Lietuvoje. 2000 kovo 27 d. Sifu Linas rengią pirmą EEWTO Wing Tsun seminarą Kaune. Jis organizuoja Wing Tsun kung fu klubo nariams Wing Tsun seminarus Lietuvoje, kartu su savo studentais vyksta į Wing Tsun kursus bei seminarus Varšuvoje ir Vengrijoje.

Sifu Lino Wing Tsun kursai Jonavoje
Sifu Lino Raišio Wing Tsun kung fu klubas Kėdainiuose 2000 metais.

Leung Ting Varšuvoje 2001 m. įteikią Sifu Linui 1 TG diploma

2001 m. Si jo Leung Ting Sifu Linui Raišiui suteikia 1 TG diplomą. 2002 metais rugsėjo mėnesį Sifu Linas Raišys nutraukią EEWTO narystę ir toliau populiarina Wing Chun kung fu. Daug važinėja po Lietuvą, sutelkia entuziastų grupes ir kartu mokosi bei treniruojasi.

Wing  Chun kovos menų asociacija
2003- 2010 m.

2003 m. Sifu atidaro Wing Chun Kung Fu  mokykla Vilniuje, tai pat rengią savo Sihing  Istvan Kun ( Vengrija) WT seminarus Lietuvoje. Organizuoja savo studentu vykimą į Varšuvą bei Vengriją. 2005 m. Rytų kovos meno Wing Tsun kung fu klubą perregistruoja į Wing Chun kovos menų asociaciją. Asociacijos tikslas yra  suburti kovos menų entuziastus, kad sukurti galimybe kviesti Wing Chun Kung fu mokytojus (meistrus) iš užsienio ir reguliariai organizuoti seminarus ir mokymus Lietuvoje.

Sifu Lino Wing Chun kovos menų asociacijos lyderiai Kaune
Kviesdamas savo Sihing iš Vengrijos rengdavo praktinius  Wing Tsun seminarus bei kursus Lietuvoje. Linui suteikiamas Real WT diplomas. Sifu jautė nuolatinį didelį norą sparčiai tobulėti.

Naujas Sifu Lino IWKA Kung Fu kelias

Sifu Linas su Sifu Sunny So ir Sifu Sergio Vokietijoje 2011 m.
2011 m. Sifu Linas išvyko į IWKA įkūrėjo Sifu Sergio seminarą Vokietijoje. Sifu Linas Raišys daug mokėsi privačiai su Wing Tsun meistrais, bet Sifu Sergio meistriškumas pakeitė Sifu Lino Raišio požiūrį į kovos menus – kad nėra vienos linijos mokymo, kad nėra vienos tikros linijos, kad visos linijos yra persipynę ir visos yra vertingos,  ir kiekvienas Didysis meistras, tęsiąs tam tikrą liniją, mokėsi ir iš kitų linijų, tad kaip sako Sifu Sergio, kuris daug metų skyrė Wing Tjun kung fu istorijai, – nėra grynų linijų. Wing Chun kovos menų asociacijos studentams atsivėrė naujos durys į tikrąjį Wing Tjun kung fu kelią, nes pats Sifu Sergio daug metų mokėsi Kinijoje, pas senuosius kinų meistrus. Po daugelio metų ieškojimo sutinkamas meistras –  mokytojas ( Sifu) kuris moko iš širdies į širdį.

2012 metais kovo mėnesį Sifu Linas organizuoja pirmą kartą Vilniuje Sifu Sergio IWKA Wing Tjun seminarą savo studentams.

Sifu Sergio IWKA Wing Tjun seminaras Vilniuje 2012 m.
2012 metais Sifu Sergio Linui Raišiui suteikė IWKA nacionalio instruktoriaus diplomą ir licenciją. Serfitikatas: Jūs įvykdėte visus reikalavimus, kad pasiektumėte tikslą tapti nacionaliniu vyriausiuoju instruktoriumi.Dabar Jūs prisiimsite vadovaujamąjį vaidmenį IWKA Wing Tjun akademijoje. Tai pat tampate atsakingas už Šaolinio vienuolyno Wing Tjun sistemos išsaugojimą ir puoselėjimą.


Facebook  Wingtjun.lt  Wingtjun.ee  Kungfuvilniuje.lt  Kungfukaune.lt  Wing Chun Kung Fu

Pats Sifu Sergio buvo atvykęs į Lietuvą pravesti seminarą 2012 metais, dabar kasmet atvyksta jo mokinys Sifu Mauro Gibin. Sifu Linas Raišys su savo mokiniais kasmet vyksta į kitose šalyse Sifu Sergio organizuojamus seminarus ir stovyklas. 2012 m. IWKA vasaros stovykla Kararoje.

Kararoje IWKA vasaros stovykla su Sifu Sergio 2012 metais

2013 m. Sifu Linas įgyja IWKA vaikų instruktoriaus licencija.
2013 m. Linas dalyvauja IWKA Wing Tjun seminare Italijoje, Loano. Seminarą rengią Sifu Mauro Gibin. Sifu Linas su savo studentais dalyvauja Vokietijoje Escrima seminare, kuri vedė  GM Rene Latosa.

Linas Raišys su GM Rene Latosa Vokietijoje

2014 m. Linas veda savigynos paskaitas ir demonstracija Mykolo Romerio universitete.


Sifu Linas, Sifu Sergio ir Sifu Mauro Italijoje 2014 m.
2014 m. spalio 19 d.  Linas Raišys baigia IWKA 3 TG mokymo programa ir jam yra suteikiamas 3 TG diplomas. Sifu daug keliauja po pasaulį su IWKA vyriausiais lyderiais iš įvairių šalių ir kartu treniruojasi su Sifu Sergio Hongkonge, Italijoje ir Amsterdame. Tai pat nuo 2016 metų su savo studentais Sifu Linas mokosi IWKA Amsterdame, Sifu Sergio IWKA akademijoje. Nuo 2016 m. Sifu Sergio Liną priima į IWKA vidinio rato grupę.

Linas Raišys mokosi Hong Konge


2017 m. Sifu Linas Raišys yra paskiriamas IWKA nacionaliniu instruktoriumi Estijoje. Sifu Taline atidaro grupe ir išrenka vyr.  grupės lyderį Sten Aamer čia. Sifu Linas individualiai mokosi pas Sihing Sifu Mauro Gibin.

Linas mokosi pas Sihing Mauro Gibin

2018 m. Sifu Linas Raišys patvirtina 4 TG (techniko lygį) ir Sifu Sergio įteikią IWKA diplomą. Tai pat Sifu Linas  išmoksta 1700 m. Siu Lin Tao forma.

Sifu Linui suteikiamas iwka 4 Techniko diplomas


2018 m. lapkričio mėnesį Hongkonge Sifu Linas mokosi IWKA Tai Ji ir IWKA Wing Tjun  su Sifu Sergio bei IWKA vidinio rato grupe. Sifu Sergio: Susitikimas su mano artimais mokiniais ir Sifu Sunny So, mano Tang Yick Weng Chun ir Fujian Baltosios gervės Sifu, kuris per paskutiniuosius 15 metų tapo mano geru draugu ir treniruočių partneriu.
2019 metais kovo mėnesio Sifu Linas pradeda mokyti IWKA sistema Alvidas Unčiūra Kyokushin Karatė (2 Dan).

Mano treniruotės Kung fu su Karatė meistru- mokytoju Alvidu Unčiūra
2019 m. kovo 23-24 dienomis Sifu Linas kartu su IWKA Lithuania Wing Tjun akademijos nariais dalyvauja meistro Huai Hsiang Wang seminare Amsterdame.

Šiuo metu IWKA Wing Tjun akademijoje yra vaikų, paauglių, suaugusiųjų pradedančiųjų ir saugusiu pažengusių klasės, vyksta seminarai, kursai, vasaros stovyklos. Kung fu mokosi ir mergaitės, ir berniukai, tiek suaugę moterys bei vyrai- jie čia ne tik įgyja kung fu įgūdžius, bet ir atranda gerą nuotaiką bei sutinka bendraminčius. Sifu Linas atidaro IWKA Wing Tjun grupes: Vilniuje, Panevėžyje, Kaune ir Taline.

Mes Facebooke:

Mus rasite:

Vilniuje:
Švitrigailos g. 11K
Kaune:
K. Donelaičio g. 33
Panevėžyje:
Beržų g. 44
Taline:
Tuulemaa 12