„IWKA. Kūno, proto ir energijos įvaldymas“

Energija ( Peng) Kung Fu

Peng- geriausiai apibūdinamas kaip žinojimo ir galios sfera, ir jei oponentas liestų jus, Peng (  atremti energija) turi būti nuolat paruoštas paleisti Jin iš bet kurios kūno vietos. Kai kurie yra klaidingai įsitikinę, kad Peng yra naudojamas tik Taiči ( Tai Chi, Tai Ji), tačiau jis yra pagrindas daugelyje vidinių Kinijos menų, Fujian Baltojoje gervėje taip pat labai akivaizdžiai naudojamas Peng. Tiesa yra tai, kad Peng Taiči ( Tai Chi, Tai Ji), tai yra puikiai išvystytas dėl treniravimo metodų bei Sung meistriškumo, kuris greičiausiai išvystė pačius geriausius Peng pavyzdžius.

Energija :

Či lavinimas,kvėpavimas, susitelkimas,dėmesingumas, laikysena,judėjimas.

Či ir Jin

Išlavinęs Či žmogus įgyja ypatingą gebėjimą Kung Fu požiūriu, kiekvienas jų yra atskira energijos (Peng) rūšys- Jin. Šios energijos rūsys lavinamos mokantis Kung Fu judesių. Atskirti jas vieną nuo kitos ir pritaikyti išmokstama atliekant pratimus Tui Shuo ir Da Liu. Visas Jin galima suskirstyti į dvi grupes:
1. Energijos rūšys, būtinos norint išmokti subtilesnių Kung Fu taikymo būdų pavz: klampioji (Nian Jin), girdimoji (Ting Jin), pasiduodanti energija ( Zuo Jin).
2. Energijos rūšys, reikalingos norint išmokti tam tikros technikos, pavz: keliamoji, arba raunamoji (Ti Jin), sukamoji ( Zhan Si Jin) ir sprogstamoji energija ( Fa Jin). Dvi pastarosios ypač būdingos Zhen stiliui, pasižyminčiam išraiškingais sukamaisiais rankų ir kojų judesiais. Sprogstamosios energijos apraiškos Zhen stiliaus formose- staigūs, netikėti judesiai ir garsūs riksmai. Kad sprogstamoji energija (Peng) nepažeistų vidaus organų, Či turi būti pakankamai išlavinta, o kūnas- minkštas ir atpalaiduotas.

Sifu Sergio

Komentarai
Sekite mus facebooke :

Mes Facebooke:

Mus rasite:

Vilniuje:
Švitrigailos g. 11K
Kaune:
K. Donelaičio g. 33
Panevėžyje:
Beržų g. 44
Taline:
Tuulemaa 12

Meniu